Regionalny Informator Internetowy Stargardu

Przejdź:  

Wybierz dział tematyczny:
  Wyszukaj na forum:
 Temat: Burzliwa sesja Rady Powiatu

Przedwyborcze napięcie udzieliło się radnym powiatowym podczas dzisiejszej sesji. Jak bumerang powróciła kontrowersyjna sprawa dofinansowania budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 5. To echa wczorajszej sesji Rady Miejskiej, na której dyrektor szkoły Jolanta Kawszyn zwróciła się do radnych miejskich z prośbą o dofinansowanie inwestycji. Według niektórych opinii, rękami radnych starosta stargardzki próbuje w ten sposób realizować kampanię wyborczą. - W czyim imieniu występowała pani dyrektor? Czy pan starosta udzielił takiego pełnomocnictwa? Czy próbuje pan wykorzystać radnych do tego, żeby w kampanii brali udział w podejmowaniu tego typu decyzji? - dopytywali radni powiatowi Beata Radziszewska i Zdzisław Rygiel. - Jestem starostą i mam prawo występować sam z pismem do prezydenta z wnioskiem o wsparcie. Takie pismo wyszło z powiatu. Jeśli chodzi o obecność pani Jolanty Kawszyn na sesji, zwrócono się do mnie z taką inicjatywą - odpowiadał Ireneusz Rogowski.O szczegółową odpowiedź poprosił wicestarostę Iwonę Wiśniewską, odpowiedzialną w Zarządzie Powiatu za kwestie oświatowe. A ta odpowiedź okazała się dość zaskakująca. - Zarząd nie zwrócił się z żadnym wnioskiem zarówno do radnych jak i nie wypowiedział się w formie uchwały. Owszem, pan starosta zwrócił się z wnioskiem do pana pełniącego obowiązki prezydenta miasta Stargard, natomiast ja z treścią tego wniosku nie zostałam zaznajomiona, a tak nie powinno być - mówiła Iwona Wiśniewska.Efektem burzliwej dyskusji dotyczącej właśnie m.in. feralnego wniosku o pomoc finansową w sprawie hali sportowej był brak przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu między lutową a marcową sesją. ŹRÓDŁO: http://twojeradio.fm/news.php?readmore=3349

TwojeRadio (176.221.121..) 09:49 30.03.2017
L.p.
Opinia
Autor
Data
1

I bardzo dobrze powiedziała pani Wiśniewska. Gierki i obietnice finansowe bez realnego pokrycia - to już mamy w skali polityki krajowej. Dla pewnego catarsis, jeżeli R. Zając wygra wybory, powinien już po kampanii transparentnie rozliczyć inwestycje z BO - co się działo, że było tak drogo? Po drugie - "S XXI" nigdy nie powinien wchodzić w koalicje i polityczne układanki z PiS-em, wg. powiedznia "...i przebije cię doświadczeniem".

...
(193.105.251..)
10:01
30.03.2017
2

I dodam jeszcze, że pewne obawy dotyczące "BO" powinny być omówione i rozliczone bardzo szybko - przecież ta kadencja to tylko 1,5 roku a za rogiem czyha formacja uwielbiające "grillowanie" takich tematów :)

...
(193.105.251..)
10:03
30.03.2017
3

ja się pytam co Pan Starosta zrobił dla stargardzkiego szpitala który jest w jego gestii????? ja się pytam???

vas
(79.186.215..)
10:56
30.03.2017
4

A co z glorietta w prokuraturze i fontanna na zachodzie?:)

antysitwa
(178.235.40..)
11:31
30.03.2017
5

antysitwa - prokuratura z pewnością bada temat. To z pewnością. A teraz odpowiedz na post 3? Co takiego oprócz ciągłych próśb do Rady Miasta o pomoc finansową zrobiło starostwo w sprawie szpitala i uzdrowieniu np SOR-u? O drogach "powiatowych" w mieście nie wspomnę, ze wyglądają tragicznie - np. Pierwszej Brygady i Konopnickiej (jak harmoszka). A potem pytaj się o inne rzeczy.

...
(193.105.251..)
12:36
30.03.2017
6

Najpierw proszę porównać dochody miasta i powiatu . A później się pytać dlaczego powiat prosi o dotację

Gg
(94.254.130..)
12:52
30.03.2017
7

Gg - trzeba mierzyć siły na zamiary. Niech starosta z posłem zgłosi kolegom z PiS-u, żeby ustawą zmienili jurysdykcję szpitali. Skoro leżą na tereni miasta, to niech miasta wraz ze skorygowaniem budżetu ponoszą kosz zasadniczy. Żeby było sprawiedliwie, to wkład % per capita, w zależności ile osób mieszka w powiecie a ile w samym mieście. Mają większość w sejmie - niech się wykażę a nie tylko dekompozycja sądów, TK, fundusze kościelne, wycinka drzew, destabilizacja armii. I jak coś starosta wymyśli, to niech konsultuje z Zarządem Powiatu, a nie wysyła koleżankę dyrektorkę bez żadnych konsultacji na sesje RM, w wiadomym celu. Dlatego podtrzymuje, ze pani Wiśniewska w swojje wypowiedzi miała 100% racji.

...
(193.105.251..)
15:33
30.03.2017
8

credit loans guaranteed approval credit loans guaranteed approval lending tree loan poor credit loans

Online Lenders
(5.188.210..)
20:18
17.10.2018
9

Caryca juz pokazala co pokazala co potrafi przez ten krotki okres swoich nieudolnych rzadow. Burdel w wydziale komunikacji, masakra w geodezji i chodzenie na smyczy eminencji sekretarza. Mowimy nie.

powiatowy
(37.47.152..)
20:32
17.10.2018
10

Nasz prezydent bardzo szybko się wbił w swoją rolę i zapomina, że służy mieszkańcom. Pamięta jedynie o tych, którzy sobie nie radzą w życiu czyli remontuje mieszkania itp, a reszcie trzeba dać po głowie. Najpierw prosi o uwagi do planu zagospodarowania terenu, a następnie to kompletnie ignoruje. Po co te cyrki? Jeśli nie docierają co niego argumenty, że inwestycja życia, na którą ludzie zadłużyli się na 30 lat po zmianie spowoduje, że będą się czuli niekomfortowo, będą mieli zaburzony spokój, zniszczoną naturę itp. to już nie wiem, co mógłbym powiedzieć. Ja rozumiem, że miasto chce mieć więcej mieszkań i podatków od ludzi, ale ja też jestem obywatelem tego miasta i płacę bardzo wysokie podatki i ktoś powinien to również uszanować. Głosowałem rok temu na p.Zająca, w tym roku musiałem z bólem serca przekazać głos na przedstawiciela sld. Z mojego osiedla nie ja jeden zresztą.

zawiedzion
(91.226.236..)
08:41
14.11.2018
11

A kogo to

Aen
(5.173.192..)
14:04
13.08.2019
12

i coz tego ze burzliwa