Dom i ogród

Nogi do stołów – jak je wybrać?

Trudno jest sobie wyobrazić dom bez stołu. Mebel ten znajduje się w wielu pomieszczeniach. Czy to w salonie czy choćby w kuchni. Na rynku dostępna jest ogromna liczba różnych modeli stołów. Warto jednak postawić na taki stół, który idealnie będzie komponował się do aranżacji całego pomieszczenia. Mowa tu do zakupie stołu dedykowanego. W tym celu konieczny będzie wybór odpowiednich nóg. Czym zatem kierować się wybierając nogi do stołu?

Kształt i wygląd

Najlepsze rozwiązanie to wybór takiego stołu, który najlepiej będzie pasował do aranżacji pomieszczenia, w którym ma stanąć. Dzięki temu uzyskać można najlepszy efekt wizualny. Istotne jest, aby już na samym początku dostosować podstawy do stołów. Chodzi o to, aby nogi idealnie komponowały się z całością. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że nogi muszą gwarantować stabilność oraz wytrzymałość. Można śmiało powiedzieć, że podstawy do stołów i nogi do stołów stanową fundament tego mebla. Wybierając stół nie można także zapomnieć o jego wymiarach. Nie może być ani za duży, a ani za mały. Nie może z jednej strony zajmować zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu, ale z drugiej powinien umożliwiać postawienie na nim tylu przedmiotów ile się potrzebuje. Wielkość stołu będzie także determinować ilość nóg.

Materiał wykonania

Jak wspomniano, wybierając nogi do stołu czy podstawy do stołów pod uwagę wziąć należy ich wytrzymałość, wygląd oraz ilość. To jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest także materiał, z którego nogi do stołu zostały wykonane. Dobry materiał to taki, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne oraz jest łatwy w czyszczeniu. Dziś nogi do stołów jak i całe stoły wykonuje się z różnych materiałów. Wymienić można tu choćby żeliwo, polerowane aluminium, chromowana stal nierdzewna oraz aluminium zwykłe lub malowane. Każdy z tych materiałów sprawdzi się bardzo dobrze. Wybór uzależniony jest tylko i wyłącznie od indywidualnych gustów. Materiał, z którego wykonane są nogi do stołu musi się na po prostu podobać.

Prosty montaż

Podstawy czy nogi do blatów lub stołów powinny być proste w montażu. Do ich zamontowania nie powinny być konieczne żadne większe umiejętności. Poza tym łatwość montażu i demontażu nóg do stołu pozwala na jego dowolne przemieszczanie. Warto także wybrać takie nogi do blatów, które posiadają regulację nóżek. To jeszcze bardziej ułatwi zmianę ich ustawień. Przede wszystkim pozwoli to na właściwe wypoziomowanie stołu. Dzięki temu stół będzie funkcjonalny. Ma to oczywiście bardzo duże znaczenie. Ważne, aby nogi do balu zaprojektowane były z zachowaniem zasad ergonomii. Warto jest zatem postawić tu na sprawdzonego i renomowanego producenta. Ciekawą ofertę znaleźć można na stronie https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Funkcjonalność

Funkcjonalność stołu jest niezwykle ważna. Znaczący wpływ mają na to nogi do stołów. Najlepiej jeśli nogi byłyby regulowane. Jeśli nie jest to możliwe to ważne jest, aby odpowiednio dobrać ich wysokość. To na jakiej wysokości usytuowany będzie stół ma wpływ na komfort jego korzystania. Jeśli będzie za nisko lub za wysoko, wówczas korzystanie ze stołu będzie po prostu niewygodne. Dlatego nogi do stołów muszą być właściwie wymierzone.